exhibition-news-image.jpg

Виставка: Арт-резиденція та скульптурний симпозіум

28 вересня 2019
Галерея «ЧервонеЧорне»

В Каневі відбулося відкриття виставки мистецького об’єднання ЧервонеЧорне за результатами арт-резиденції та Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму 2019 року.

Дев’ять художників із України, Канади, Японії, Франції та Німеччини упродовж кількох місяців працювали над трьома мистецькими проєктами – саме вони склали основу експозиції галереї та оновленого скульптурного парку.

Художники: Влада Ралко (Україна), Володимир Будніков (Україна), Олександр Бабак (Україна), Ніколай Воейков-Еренс (Канада), Олександр Дяченко (Україна), Людмила Мисько (Україна), Йошіо Яги (Японія), Вінсент Бьюфілс (Франція), Роланд Хефт (Німеччина).

 

Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне»

Щороку в м. Каневі, у межах арт-резиденції «ЧервонеЧорне», живуть і працюють художники світового рівня, які реалізують свої індивідуальні або колективні проекти. Митці діють на розмикання герметичної ситуації, яка склалася навколо фігури «національного поета». Так Шевченка називав і Сартр, який навідував Чернечу гору з Симоною де Бовуар. Зараз міць і потуга поета замкнена всередині певного міфу, що є неактуальним для зовнішнього світу. Ініціатива мистецького об'єднання «ЧервонеЧорне» спрямована на розрив зачарованого кола штучного поклоніння «ідолу місцевого значення». Саме крізь ідеї дуже різних художників у цьому місті фігура Шевченка десакралізується, а саме місце (місто) замість «місця тиші» стає простором для втілення живої думки, робочим майданчиком і лабораторією.

Цьогоріч на проект Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне» ми запросили українських художників Олександра Бабака, Владу Ралко і Володимира Буднікова і скульпторів Людмилу Мисько-Маляренко (Україна), Вінсента Бьюфіл (Франція), Йошіо Яги (Японія), Роланда Хефта (Німеччина), Олександра Дяченко (Україна). В Резиденції митці працюватимуть над індивідуальними і колективними проектами: «Рікою» і «Цінні речі» — у живописі та «Грані» — у скульптурі.

Вперше ЧервонеЧорне реалізує проект «Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний скульптурний Сімпозіум «ЧервонеЧорне» за підтримки Українського Культурного Фонду (УКФ).

 

01 липня
Команда проекту почала підготовчі роботи в рамках проекту.

15 липня
Починають роботу художники: Влада Ралко (Україна), Володимир Будніков (Україна), Олександр Бабак (Україна).

03 серпня
Artist talk на тему «Гуманістична складова в роботі художника» за участю Влади Ралко, Володимира Буднікова та Олександра Бабака. Модератор – Костянтин Дорошенко.

02 вересня
В м.Канів приїжджають скульптори Людмила Мисько (Україна), Yoshio Yagi (Японія), Vincent Beaufils-Hourdigas (Франція), Roland Höft (Німеччина), Олександр Дяченко (Україна), художник Nicholas Voeikoff-Erens (Канада).

21 вересня
Круглий стіл за участю скульпторів симпозіуму. Модерувати зустріч буде мистецтвознавиця Людмила Лисенко.

28 вересня
Виставка-презентація робіт художників і скульпторів в галереї ЧервонеЧорне.

 

Публікації про проєкт:

 
Влада Ралко, Володимир Будніков: «Буття без ціннісних потреб зісковзує в буденне насильство» →Таблички з написом «Зона тиші» розташовані скрізь на Чернечій горі. Мені давно не давав спокою цей припис із примусом до мовчання, але саме зараз я зрозумі…

Влада Ралко, Володимир Будніков: «Буття без ціннісних потреб зісковзує в буденне насильство» →

Таблички з написом «Зона тиші» розташовані скрізь на Чернечій горі. Мені давно не давав спокою цей припис із примусом до мовчання, але саме зараз я зрозуміла його точну відповідність побутовому замовчуванню усього того…

Читати…

Ралко, Будніков, Бабак і Дорошенко в Каневі: конспект розмови →Те, «що хотів сказати художник» і що він сказав — зовсім не одне й те саме. Часто глядач питає про перше. Замість того, щоб заглибитися в те, що вже сказано й задати питання собі, він че…

Ралко, Будніков, Бабак і Дорошенко в Каневі: конспект розмови →

Те, «що хотів сказати художник» і що він сказав — зовсім не одне й те саме. Часто глядач питає про перше. Замість того, щоб заглибитися в те, що вже сказано й задати питання собі, він чекає від художника пояснень і розв’язання проблеми.

Читати…

Юрій Сташків про мистецьке об’єднання «ЧервонеЧорне» та арт-резиденцію в Каневі →Сьогодні мистецьке об’єднання ЧервонеЧорне — це територія, де можна створити те, що хочеш. Якщо ти точно знаєш, що прагнеш сказати, тобі вдасться зробити це в нас. Чита…

Юрій Сташків про мистецьке об’єднання «ЧервонеЧорне» та арт-резиденцію в Каневі →

Сьогодні мистецьке об’єднання ЧервонеЧорне — це територія, де можна створити те, що хочеш. Якщо ти точно знаєш, що прагнеш сказати, тобі вдасться зробити це в нас.


Читати…

Зафарбовані новини. Розмова з канадським художником Ніколаєм Воейковим-Еренсом →У моїх роботах немає справжнього полотна – його функцію виконує папір із видань. А він завжди двосторонній. І це відповідає моєму баченню мистецтва: ми маємо аналізувати…

Зафарбовані новини. Розмова з канадським художником Ніколаєм Воейковим-Еренсом →

У моїх роботах немає справжнього полотна – його функцію виконує папір із видань. А він завжди двосторонній. І це відповідає моєму баченню мистецтва: ми маємо аналізувати все, що нам доступно. Зазвичай люди концентруються тільки на одній стороні…

Читати…

«Рікою»: Міфологічна подорож Дніпром у проєкті Олександра Бабабка →Усі ми колись втрачаємо місце, звідки відчалювали, а потім рухаємось у невідомому напрямку. Добре, якщо «Рікою» буде викликати роздуми в людей про їхній особистий шлях.  Читати…

«Рікою»: Міфологічна подорож Дніпром у проєкті Олександра Бабабка →

Усі ми колись втрачаємо місце, звідки відчалювали, а потім рухаємось у невідомому напрямку. Добре, якщо «Рікою» буде викликати роздуми в людей про їхній особистий шлях.


Читати…

Влада Ралко: «Цінності не можуть бути окреслені раз і назавжди» →Цінності не можуть бути окреслені раз і назавжди. Ми не можемо знати, що таке гуманізм, любов або свобода без постійної перевірки.     Читати…

Влада Ралко: «Цінності не можуть бути окреслені раз і назавжди» →

Цінності не можуть бути окреслені раз і назавжди. Ми не можемо знати, що таке гуманізм, любов або свобода без постійної перевірки.




Читати…

Чотири книги канівського видавництва ЧервонеЧорне →Канівське об’єднання ЧервонеЧорне стає вдалою локацією для усвідомлення й втілення цих творчих ідей через свою компактність, закритість. Майстерні художників розташовуються на старій радянській турб…

Чотири книги канівського видавництва ЧервонеЧорне →

Канівське об’єднання ЧервонеЧорне стає вдалою локацією для усвідомлення й втілення цих творчих ідей через свою компактність, закритість. Майстерні художників розташовуються на старій радянській турбазі, митці проводять там багато годин, днів і тижнів поспіль.

Читати…

 
white-bg.jpg
 

Учасники:

 

Вінсент Бьюфілс
На симпозіумі працює в рамках проєкту «Грані», Скульптор (Франція)

Народився 1978 року, живе та працює у Франції. За допомогою скульптури прагне взаємодіяти з навколишнім простором і вивчати середовище, де розташовуватиметься робота. Переважно звертається до м’яких, абстрактних і природних форм. У 2019 році взяв участь у Канівському міжнародному скульптурному симпозіумі, де в рамках проєкту «Грані» працює над скульптурою «Поезія води».

Влада Ралко
На резиденції працює над проєктом «Цінні речі», Художниця (Україна)

Народилася 1969 року, живе та працює в Києві. Здебільшого звертається до живопису та графіки. Учасниця численних українських і міжнародних проєктів, резидентка мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» з 2011 року. За цей час Влада Ралко разом із Володимиром Будніковим реалізували спільно з «ЧервонеЧорне» п’ять виставок за відповідними серіями робіт: «Прихисток поета», «Укриття», «Лінія розмежування», «Три кроки» і «Свобода та її привид». Остання книжка, яка вийшла в видавництві «ЧервонеЧорне» – «Привид свободи». У 2019 році в рамках проєкту «Цінні речі» художниця створила цикл «Зона тиші».

Володимир Будніков
На резиденції працює над проєктом «Цінні речі», Художник (Україна)

Народився 1947 року, живе та працює в Києві. Здебільшого звертається до живопису та графіки. Учасник численних українських і міжнародних проєктів, резидент мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» з 2011 року. За цей час Володимир Будніков разом із Владою Ралко реалізували спільно з «ЧервонеЧорне» шість виставок за відповідними серіями робіт: «Прихисток поета», «Укриття», «Лінія розмежування», «Питання до видимого», «Три кроки» і «Свобода та її привид». Остання книжка, яка вийшла в видавництві «ЧервонеЧорне» – «Політ». У 2019 році в рамках проєкту «Цінні речі» художник створив цикл «Напис».

Йошіо Яги
На симпозіумі працює в рамках проєкту «Грані», Скульптор (Японія)

Живе та працює в Японії. У скульптурах висвітлює особливості далекосхідної культури, часто звертається до тем практик просвітлення та духовності людини. Вертикальні форми, тяжіння у височінь – характерні особливості скульптур Йошіо Яги. У 2019 році взяв участь у Канівському міжнародному скульптурному симпозіумі, де в рамках проєкту «Грані» працює над скульптурою «Простір медитації для монаха».

Людмила Мисько
На симпозіумі працює в рамках проєкту «Грані», Скульпторка (Україна)

Народилася 1971 року, живе та працює в Києві. Скульпторка, активна учасниця міжнародного симпозіумного руху. У роботах використовує численну кількість матеріалів, зокрема зверталася до мармуру, сланцю, пісковику, вапняку, бронзи, граніту. У 2019 році взяла участь у Канівському міжнародному скульптурному симпозіумі, де в рамках проєкту «Грані» працює над скульптурою «Лабіринт кохання».

Ніколас Воєйкофф-Еренс
На резиденції працює над індивідуальним проєктом, Художник (Канада)

Народився 1970 року, живе та працює в Канаді. Звертається до форматів тривимірних об’єктів і інсталяцій, працює на межі живопису й скульптури. Розробляє власні концепції та теорії щодо сучасного мистецтва. Зокрема, основним матеріалом для робіт Ніколая Воейкова-Еренса є журнали на культурну тематику, такі як Artforum. Подальша їхня обробка стає як критичною оцінкою інформаційного забруднення сьогодення, так і самостійним творчим висловлюванням. У 2019 році взяв участь у арт-резиденції «ЧервонеЧорне», де створив об’єкт із українських мистецьких журналів.

Олександр Бабак
На резиденції працює над проєктом «Рікою», Художник (Україна)

Народився 1957 року, живе та працює в Києві. Здебільшого звертається до живопису, графіки, інсталяції та фотографії. У 2010 році разом із дружиною Тамарою Бабак заснували резиденцію «Великий перевіз». Сам є резидентом мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне» з 2011 року. За цей час спільно з «ЧервонеЧорне» реалізував чотири виставки за відповідними серіями робіт: «Вулиця Дніпровська», «Still Life», «Канів – Рапопорт – Бабак» і «Дорога до Канева». Остання книжка, яка вийшла в видавництві «ЧервонеЧорне» – «Місцеві». У 2019 році на резиденції релізував проєкт «Рікою».

Олександр Дяченко
На симпозіумі працює в рамках проєкту «Грані», Скульптор (Україна)

Народився 1956 року, живе та працює в Києві. Скульптор. Постійний резидент Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму з початку його заснування в 2011 році. За цей час створив для скульптурного парку «ЧервонеЧорне» вісім робіт, зокрема «Без імені», «Жіноча голова», «Торс», «Чоловіча голова», «Вітер», «Вода» і «Подвійний портрет». У 2019 році в рамках проєкту «Грані» працює над скульптурою «Українська архаїка».

Роланд Хефт
На симпозіумі працює в рамках проєкту «Грані», Скульптор (Німеччина)

Народився 1971 року, живе та працює в Німеччині. Із 1995 до 2006 року виконував фігуративну скульптуру, однак у 2007 році перейшов до абстрактних форм. Окреслює свій жанр як «архітектурну пам’ять», часто звертається до графічних і мінімалістичних ліній у своїх роботах. У 2019 році взяв участь у Канівському міжнародному скульптурному симпозіумі, де в рамках проєкту «Грані» працює над скульптурою «Рівні права».

 
black-bg.jpg
 

Найцікавіше за місяць:

 

Олександр Дяченко — постійний учасник Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму. Його цьогорічна робота в...

Опубліковано ЧервонеЧорне мистецьке об'єднання Неділя, 6 жовтня 2019 р.

Виставка Олександра Бабака "Рікою" відкрилася 28 вересня в Музеї Тараса Шевченка в Каневі. Локація дуже символічна, адже...

Опубліковано ЧервонеЧорне мистецьке об'єднання Пʼятниця, 4 жовтня 2019 р.

Виставка Влада Ралко та Владимир Будников "Цінні речі" тривала в просторі галереї "ЧервонеЧорне" два дні, 28 і 29...

Опубліковано ЧервонеЧорне мистецьке об'єднання Середа, 2 жовтня 2019 р.

Остання субота в Каневі була надзвичайно насиченою, адже ми презентували всі проєкти, над якими учасники арт-резиденції...

Опубліковано ЧервонеЧорне мистецьке об'єднання Неділя, 29 вересня 2019 р.
 
white-bg.jpg
 

м. Канів
вул. Дніпровська, 1, 19000 / +380 95 283 38 33

 

Tech support: Mykhailo Stashkiv