Василь Корчовий

photo-korchovyi.jpg

Василь Корчовий народився 23 травня 1963 року в невеликому селі Божиківці на Хмельниччині. 

Своїх батьків характеризує як «простих людей», що працювали в селі, але підтримували та розуміли його зацікавленість у мистецтві. З дитинства Василь полюбляв малювати, різати по дереву та ліпити, мав відчуття пропорцій і композиції. Розвинути ці навички допомогла дружина директора місцевої школи Раїса Павлівна: жінка показувала Василю альбоми та книжки з мистецтва, що сприяло надивленості хлопця. Вона ж і розповіла Корчовому про те, що таке скульптура — тож вже з дев’ятого класу він почав думати, що стане скульптором. 

Після закінчення школи Корчовий вирішив поступати до Київського художнього інституту (зараз — Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). З першого разу скласти іспити не вдалося, тож Василь повернувся до КХІ вже після армії. Навчався в інституті разом із Романом Кухаром, Володимиром Бородаєм, Ігорем Гончаренко та Юрієм Козерацьким. Своїх одногрупників називає «чотирма титанами», у яких можна було вчитися нарівні з викладачами — скульпторів Володимира Чепелика, Макара Вронського та Василя Бородая. Закінчив скульптурний факультет Корчовий у 1989 році. 

Ще в КХІ Корчовий почав робити скульптури жінок, які згодом стали початком серії «Інша краса». За роботу «Вакханка» був нагороджений Гран-прі Всеукраїнської трієнале «Скульптура-2005». Також був двічі переможцем конкурсу «Скульптура року» від Київської організації Національної спілки художників України — у 2007 та 2009 роках. Є членом НСХУ з 1989 року. 

Ліворуч: Танець. 2019, бронза, 64 см. Праворуч: Вільна. 2016, бронза, 44 см. Із серії «Інша краса». Джерело: http://vasilykorchevoy.com/

Ліворуч: Танець. 2019, бронза, 64 см. Праворуч: Вільна. 2016, бронза, 44 см. Із серії «Інша краса». Джерело: http://vasilykorchevoy.com/

Працює з різними матеріалами в скульптурі, найчастіше — з мармуром, вапняком, пісковиком, гранітом і бронзою. 

Значну частину творчого доробку Василя Корчового займають надгробки — пам’ятники та скульптурно-архітектурні композиції, що митець виконує на замовлення. 

У публічному просторі також можна побачити скульптури Корчового. На сходах  Національної філармонії України знаходиться його композиція Орфея та Еврідіки, у фойє — фонтан «Амур із лірою». А на території університету в Хмельницькому розташований пам’ятник Григорію Сковороді авторства Корчового.

Ліворуч: Орфей. 1997, мармур, 225 см. Праворуч: Еврідіка, 1997, мармур, 215 см. Національна філармонія України. Джерело: http://vasilykorchevoy.com/

Ліворуч: Орфей. 1997, мармур, 225 см. Праворуч: Еврідіка, 1997, мармур, 215 см. Національна філармонія України. Джерело: http://vasilykorchevoy.com/

Тривалий час Василь Корчовий не брав участь у симпозіумах, лише кілька разів їздив на них у дев’яності та нульові. На Канівському міжнародному скульптурному симпозіумі 2021 року створить свою найбільшу скульптуру з серії «Інша краса» — вона сягатиме 170 сантиметрів. Ця робота буде зроблена з габро — «чорного граніту».